Opowiadania blog, historie prawdziwe blog opowiadania w odcinkach

Alter ego – Anioł Stróż Opowiadanie 2

aniolblog

„Kiedyś wierzono nawet, że taki anioł stróż przybiera bliźniaczą postać i wygląda jak jego podopieczny, a więc „upodabnia” się do człowieka, którym się opiekuje, stając niejako jego sobowtórem, bo tak głęboko się z nim utożsamia „

- Obudź się Ty kapryśna dziewczyno – Mój Anioł Stróż budzi mnie szarpiąc za ramię – wstawaj coś Ci pokażę.

Przecieram oczy i zanim ubiorę moje niezadowolenie w słowa, on chwyta mnie za rękę i zaczynamy spadać w dół. Znajduje się w zagraconym, brzydkim pokoju. Na łóżku śpi dziewczynka. Ma mysie ogonki. Wierci się i popiskuje przez sen. Czuję narastającą złość „ A więc to tutaj przyłazi zamiast się mną opiekować. Wstrętna anielica woli spędzać czas z jakimś smarkatym bachorem a nie ze mną”. Anioł podchodzi i czule głaszcze dziecko po włosach. – Jest bardzo nieszczęśliwa. Ojciec bije ją a matka pijaczka nie oddziela fikcji od rzeczywistości. – mówi i czule pochyla się nad małą. Moje ciało pokrywa tysiące zimnych igiełek a w gardle czuje dziwną tkliwość. Patrzę na moją anielicę. Jest piękna, zupełnie do mnie nie podobna a przecież tworzymy jedność. Inaczej ją sobie wyobrażałam. Ma blond włosy do ramion, wąskie usta i nordycki typ urody. Patrzę jak zajmuje się dziewczynką a ona przestaje się roić i uśmiecha się przez sen. We mnie budzi się wojowniczka.

- Musimy jej pomóc! – mówię stanowczo.
-Nie drzyj się tak bo wszystkich pobudzisz – gani mnie.
-Jak możesz pozwalać by jej się działa krzywda Ty wstrętna egoistko?
-To zabierz ją do domu jak to takie proste! To zbyt skomplikowane.
Do oczu mi napływają wielkie łzy. – Przepraszam Cię, ja nie chcę żeby jej było źle…
-To przestań mnie wzywać za każdym razem jak panikujesz. Postaraj się być bardziej samodzielna…
Budzę się. Po twarzy spływają mi gorące łzy. Jestem dziwnie wystraszona. Wciąż mam zdrętwiałe ciało. Przez moją głowę przechodzi myśl: „Jak dobrze, że mój sobowtór anioł tak diametralnie różni się ode mnie”. Słońce coraz mocniej prześwieca przez żaluzje przeganiając z kątów resztki snów a ja powoli zbieram się do szkoły. Mijają dni, intensywne wrażenie gaśnie niczym ściszana stopniowo muzyka ale coś we mnie pamięta i nie zapomni. To sprawia, że dzielnie się uczę nowej sztuki. „Postaraj się być bardziej samodzielna…”

 

Opowiadanie konkursowe.
Text chroniony prawami autorskimi.

3 przemyślenia na temat “Alter ego – Anioł Stróż Opowiadanie 2”

 1. ~Ultra pisze:

  Ciekawe wyobrażenie tego anioła stróża, który nie sprostał oczekiwanym wymaganiom.Anioł ma chronić, a ten się odwrócił. Za to dał wskazówki, czyli chciał nauczyć samodzielności i umiejętności podejmowania decyzji. Piękna lekcja.
  Serdeczności

  1. heroine pisze:

   Czyli się jednak nie odwrócił?

 2. ~Sofi pisze:

  „…bądź mi zawsze ku pomocy”. W ten sposób, również pomaga. Uczy nas życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>