Opowiadania blog, historie prawdziwe blog opowiadania w odcinkach

Jak świat z Pokemonów schodzi na psy. Wojenna rzeczywistość widziana przez pryzmat rozrywki.

oby

Pewien wielki Polak powiedział: „Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”.


http://www.proto.pl/aktualnosci/pokemony-w-auschwitz-muzeum-chce-wykluczyc-teren-obozu-z-gry

I  jak to czytam to myślę, że coś w tym jest. Pokemon emitujący trujące gazy w Auschwitz? To trochę niesmaczne jest :/ Moim zdaniem pewnym miejscom należy się szacunek z racji roli jaką odegrały w historii. Tak jak nie wypada świrować w domu gdzie ktoś właśnie umarł tak samo albo jeszcze bardziej nie należy bawić się w miejscu gdzie przelano tyle ludzkiej krwi. świat schodzi na psy. Brak pamięci o przeszłości to pierwszy krok do upadku narodu. My chyba nie chcemy pamiętać. To poniżające, że była rzeź i ginęli ludzie, którzy byli czyimiś ojcami, matkami, dziećmi dlatego trzeba historię zamieść pod dywan, zrobić park rozrywki.  Bo jak nie tu to gdzie?

Czyimiś to poprawna forma?

To dla nich powinno być poniżające, nie dla nas. Trzeba udać, że wszystko jest w porządku, że nas to nie razi. Bo musimy być na siłę nowocześni, lepsi, bardziej tolerancyjni. I aż sobie Wiedźmina zacytuje: ‚Jest nas coraz więcej, dłużej żyjemy, potrafimy wznosić wysokie mury i zabijać się tysiącami. Postęp jest jak stado świń. Z faktu istnienia tego stada wypływają rozliczne korzyści. Jest golonka, kiełbasa, jest słonica i nóżki w galarecie. Słowem korzyści! Nie ma się tedy co dziwić, że wszędzie nasrane.’

 

Właśnie. Nie ma się tedy co dziwić, że wszędzie nasrane.

2 przemyślenia na temat “Jak świat z Pokemonów schodzi na psy. Wojenna rzeczywistość widziana przez pryzmat rozrywki.”

 1. ~Maks pisze:

  Takie rzeczy są przerażające.
  W czasie wojny zginęło prawie 6 milionów Polaków, procentowo najwięcej na całym świecie, a Warszawa była najbardziej zniszczonym miastem. Przecież w obozach ginęły nasze babcie, nasi dziadkowie.
  Widocznie myślenie nie jest mocną stroną wielu ludzi..
  Pozdrawiam:)

  1. heroine pisze:

   Tak, to jest straszne. Dzięki tym ludziom, ich odwadze, poświęceniu i woli walki jesteśmy tu gdzie jesteśmy i mamy to co mamy. Kpienie z tego, bo przecież pokemon wydzielający trujące gazy jest kpiną to dowód tego, że ludzie stają się coraz mniej inteligentni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>