Opowiadania blog, historie prawdziwe blog opowiadania w odcinkach

20 rad jak żyć w pigułce łatwej do przełknięcia

drugs

Z serwisu Popularne.pl

 

 

 

20 rad jak żyć w pigułce łatwej do przełknięcia. Przed użyciem nie musisz zapoznawać się z ulotką. Nie konsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż ten lek niewłaściwie stosowany nie zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu. :twisted:  A więc do rzeczy.
Grupie osób po sześćdziesiątym roku życia zadano pytanie:

 

Co poradziłbyś ludziom, którzy są od Ciebie młodsi o połowę?

Choć pytanie wydaje się proste, odpowiedzi mogą być zaskakujące. Radzimy czytać uważnie i wziąć do siebie rady ludzi z ogromnym doświadczeniem.

1. Ludzie zawsze mówią, „Upewnij się, że masz pracę, którą kochasz!” Ale to nie jest najlepsze rozwiązanie. Idealna praca to taka, którą jednego dnia kochasz, przez większość czasu tolerujesz, ale jesteś w stanie dzięki niej opłacić rachunki. Zaufaj mi że większość ludzi nie ma pracy, którą kocha w 100%.

2. Lata mijają w mgnieniu oka. Nie wychodź za mąż młodo. Żyj swoim życiem. Podróżuj. Rób dużo rzeczy. Jeśli masz środki lub nie, spakuj torbę i jedź tam, gdzie możesz sobie na to pozwolić. Nie kupuj zbytecznych rzeczy. Zobacz świat. Przeglądaj podróżnicze czasopisma, wybierz z nich miejsce i wybierz się tam!

3. Nie bierz życia zbyt poważnie. Nawet jeśli wydaje Ci się, że nic nie ma sensu, spróbuj się z śmiać z tego, co życie stawia na Twojej drodze.

4. Prawdziwy przyjaciel przybiegnie, jeśli poprosisz go o pomoc o drugiej w nocy. Cała reszta to tylko znajomi.

5. Najważniejszą osobą w życiu jest osoba, która zgodziła się dzielić swoje życie z Tobą. Traktuj ją z szacunkiem.

6. Dzieci dorastają zbyt szybko. Spędzaj z nimi dużo czasu.

7. Pamiętaj, że praca to nie całe Twoje życie. Pracuj ciężko, ale pamiętaj, że w życiu są inne priorytety. Rodzina i przyjaciele bardziej potrzebują Twojego czasu.

8. Nie wiesz, ile będziesz żyć. Co nie zmienia faktu, że warto dbać o siebie, gdy się jest młodym.

9. Jeśli jesteś przytłoczony życiem, daj sobie chwilę na odpoczynek i zacznij delektować się tym, co jest dookoła Ciebie. Weź głęboki oddech i odpocznij.

10. Jedz i ćwicz tak, jakbyś był cukrzykiem i osobą z chorobami serca - a nigdy nią się nie staniesz.

11. Żyjemy tylko raz. Nie obudź się w wieku 60 lat w swoim łóżku z przeświadczeniem, że nie zrobiłeś niczego szalonego w swoim życiu.

12. Może to nie jest aż tak ważne, ale Ci radzę, abyś regularnie używał nici dentystycznych. Później będziesz się tylko męczyć. Zaufaj mi.

13. Nie traktuj tego, co mówią inni jak ewangelię. Owszem, można poprosić o poradę i szanować to, co usłyszałeś, ale musisz wziąć pod uwagę to, co Ty myślisz i czujesz.

14. Nie przywiązuj się do rzeczy materialnych. Zamiast tego kolekcjonuj wspomnienia i doświadczenia.

15. Ty cierpisz przez niego dziś, ale jutro możesz się zemścić. No cóż… Tak jest!

16. Doceniaj małe rzeczy i to, co dzieje się w danej chwili. Co mam na myśli? Cóż, wydaje mi się, że współcześni ludzie chcą mieć wszystko od razu. Zamiast tego, dlaczego nie docenić każdej sekundy życia? Nie zostaniemy na tej szalonej planecie na zawsze, dlatego musimy nauczyć się czerpać przyjemność z najbardziej prozaicznych czynności. Zamiast pisać do kogoś sms, podnieś słuchawkę i po prostu zadzwoń! Pamiętaj o rodzicach, o bliskich i podtrzymuj kontakt z tymi, z którymi warto.

17. Płać regularnie rachunki i niej miej długów. Naprawdę daje to olbrzymią satysfakcję i żyjesz spokojnie.

18. Zazdrość niszczy relacje. Zaufaj swojej drugiej połówce, bo kto inny ma to zrobić?

19. Jeśli masz ogromne marzenia, to nie bój się ich realizować. Nigdy nie rezygnuj z siebie i nie odkładaj swoich potrzeb, bo kiedyś może być za późno.

20. Kiedy spotykasz kogoś po raz pierwszy, pomyśl, że nie wiesz nic o tej osobie. Widzisz rasę, płeć, wiek, ubrania. Zapomnij o tym. Nie zakładaj niczego i nie kategoryzuj. Niech to Cię nie ogranicza!

5 przemyśleń na temat “20 rad jak żyć w pigułce łatwej do przełknięcia”

 1. Ciekawe te rady, ale nie ze wszystkimi się zgodzę. Co tak naprawdę daje zemsta? Małą satysfakcję, czyni z nas osobę taką samą, jak ta która nas zraniła. To prawda, że żyjemy tylko raz, że trzeba spełniać marzenia, bo dzięki temu będziemy szczęśliwi i to właśnie połączę z tym ,,nie bierz ślubu za szybko”, czy nie lepiej robić coś we dwoje? Jasne, 18 lat to nie jest czas na małżeństwo, ale jak już się ma te 20 kilka to raczej dobrze byłoby zacząć o tym myśleć. Co komu z podróży, jak będzie widział to wszystko sam i nawet jak będzie potem opowiadał, pokazywał zdjęcia to nie będzie osoby, która to potwierdzi, która w pełni to doceni, bo tego nie widziała.

 2. ewelina3344 pisze:

  Rada 15 mi na przykład się podoba, bo jestem zdania, że oko za oko, ząb za ząb :P
  A rada nr jeden jest według mnie szczególnie ważna, ponieważ bez stałego dochodu nie możemy godnie żyć- wiadomo-uczucia najważniejsze, lecz bez pieniędzy nie będziesz mogła cieszyć się tym bez obaw o jutro. :)
  Radę 9 chętnie bym urzeczywistniła :D
  pozdrawiam i zapraszam do siebie !

 3. mańka pisze:

  W każdej z tych rad jest wiele mądrości i myślę że płyną one z doświadczenia. Każdy z nas nie rozumie starszych od siebie i ich rad a potem u wielu z nas przychodzi taki moment że mówimy sobie :kurcze ten stary miał rację. Żebyśmy w młodym wieku docenili te nasze cudowne życie to byłoby o wiele lepiej. Najgorsze uczucie jakie możemy mieć to to że zmarnowalismy czas. Pozdrawiam ;-)

 4. klaudyna-88 pisze:

  Bardzo wciągający wpis, pozdrawiam ! :)

 5. Ultra pisze:

  Oczywiście te rady to ewidentne uproszczenie, nie mniej są ciekawe, ponieważ doświadczenie mądrością przemawia. Proble tkwi w jednym: kto w młodości myśli o dojrzałym wieku.
  Serdeczności zasyłam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>